Irodánk a FUNDAMENTA és az OTP LAKÁSTAKARÉKPÉNZTÁR szerződött partnere.
LAKÁSTAKARÉK ELŐNYEI:
- nem szükséges számlával igazolni a lakáscélú felhasználást
- nincs korlátozva a megköthető szerződések száma
- egy szerződésen akár havi 100.000 Ft megtakarítás is elhelyezhető
- a lakástakarékpénztárak pedig extra kamatbónusszal jutalmazzák a megtakarítást, ami akár 30% is lehet
Az ÚJ típusú lakástakarék megtakarítások – köszönhetően annak, hogy már nem kell számlával igazolni a felhasználást -, szélesebb körben lett felhasználható és népszerűsége egyre nő.
Kiválóan alkalmas
- nyugdíjcélú megtakarításra ( anélkül, hogy feltétlenül 65 éves korodig kellene várnod a kifizetésre ),
- váratlan kiadásokra
- későbbi lakáscélokra – felújításra, vásárlásra.
Pontosan abban rejlik a nagyszerűsége, hogy semmiféle korlátozás nincs a felhasználásra.

Fontosnak tartom azt, hogy lehetőség szerint mindenki próbáljon megtakarítani minden hónapban valamennyi pénzt. Ez lehet pár ezer forint, de lehet akár több is – a lényeg a tudatosság, és az, hogy minél korábban kezded el, annál több gyűlik össze mire szükséged lesz rá.
Ezt minél korábban megtanítsuk a gyermekeinknek is, mert ezzel pénzügyi tudatosságra tudjuk őket nevelni.
A lakástakarék erre kiváló lehetőség, hiszen akár havi 10.000 Ft megtakarítással indítható. Az, hogy 2018. októberében megszűnt a 30%-os állami támogatás, csak jót tett a terméknek, mert jelenleg elérhető ugyanígy 30% kamatbónusszal a termék, viszont kevesebb a kötöttség és szélesebb körben felhasználhatóvá vált.
A legrövidebb megtakarítási idejű konstrukció jelenleg a Fundamenta Gyarapodó Progresszív 46 ( 46 hónap ) 12.50% kamatbónusszal, melynek jelenleg az EBKM mutatója alapján ( 3.94% ) a hozama sem rossz.
Hosszabb távon az OTP PRÉMIUM 8×30 lehet a nyerő, 30% kamatbónusszal, EBKM 5.54% ami 8 év távlatában a jelenlegi legjobb megoldás.
Ami miatt én kifejezetten szeretem az LTP konstrukciókat, az a kiszámíthatósága és a OBA védelem, ami garantálja, hogy a befizetett pénzemet biztosan megkapom. Sok kecsegtető pénzügyi ajánlat van a piacon, ami valóban tűnhet hozam szempontjából jobbnak, de nem mindenki szereti a bizonytalan dolgokat. Számukra az LTP a legjobb megoldás arra, hogy megtakarítást indítsanak, bármilyen céllal. Legyen az lakás, nyugdíjas évek, vagy váratlan kiadások.
Számlanyitási díj szinte minden esetben a szerződéses összeg 1%-a, jelenleg az ERSTE akciójában havi 50.000 Ft megtakarítás esetén elengedésre kerül, de ennek egyéb feltételei is vannak, amire érdemes figyelni.
( igen, az állampapír most jobb, de itt most nem azokhoz szólok, akiknek meglévő millióik vannak, hanem aki most kezd gyűjtögetni!!! )